calendulas

Liigesehaigused


Mitmed loodusesõbrad on palunud kirjutada võimalikust taimravist, kui põlved valutavad ja liikumine on häiritud. Arstide arvates on see häda tingitud liigeste vahel ladestunud sooladest.

Kui ravimid pole aidanud, võiks pikema aja jooksul kasutada kõigile tuntud pohlaleheteed (1 tl lehepulbrit klaasi keeva vee kohta ning juua lonkshaaval 1 kl päevas). Ka kadakamarju sööge - umbes 10 marja päevas. Need lihtsad loodusannid korrastavad diureesi ning aitavad organismist eemaldada sinna ajajooksul kogunenud jääkaineid.

Kui haiged liigesed on veel ka paistes, asetage ööseks neile ümber leige sinisavi mähis. Körditaolisele sinisavimassile võib eelnevalt lisada veel toiduäädikat (1 sl liitrile sinisavikördile). Mähist võiks teha vähemalt 10 õhtut järjest, asetades mähisele kompressimaterjali ja seejärel liiges soojalt kinni katta. Kuni tervis ei parane, on soovitav neid mähisekuure väikeste vaheaegade järel korrata.

Vanemas eas ja krooniliste juhtude korral on abi saadud ka männikasvude ja kasepungade alkoholileotisest. Võtke 1 osa kumbagi droogi, valage üle 40° viinaga ja pange pimedasse kohta seisma. 14 päeva möödumisel võite kõiki valutavaid kohti selle leotisega määrida. Paistetus ja ka valu kaovad pisitasa ning saate jälle normaalselt liikuda. Veel on soovitav süüa palju rohelist ja täisteratooteid, samuti palju riisi. Liikuge jõukohaselt, viibige palju värskes õhus ja tundke rõõmu kõigest.

Tähelepanu! Ravimtaimede ja mürgiste taimede vahele on tihti raske piiri tõmmata, sest paljud ravimtaimed on suuremates kogustes mürgised ja võivad seetõttu põhjustada tõsiseid tervisekahjustusi. Mürgisus võib olla põhjustatud nii taimest endast, kui ka taime saastatusest raskemetallide, tööstusjäätmete, väetiste või taimekaitsevahenditega, samuti riknemisest, kui taime on valesti kuivatatud või säilitatud. Tervisele võib halvasti mõjuda ka ravimtaime liiga suur kogus. Mitmete haiguste puhul võivad teatud ravimtaimed olla vastunäidustatud ning haiguse kulgu hoopis raskendada. Samuti võivad mõned taimed esile kutsuda allergiat. Enne ravimtaimede tarvitamist on soovitav konsulteerida arsti või apteekriga. Raskemate haiguste puhul ei ole mõistlik ravimtaimi kasutada arsti määratud ravi asendajana. Ravimtaimed ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Ravimtaimi tuleb hoida lastele kättesaamatus kohas.


Käesoleva veebilehe haldaja ei vastuta avaldatud teabe kasutamisest tingitud mistahes tagajärgede eest, sealhulgas, kuid mitte ainult, võimaliku ravimtaimede kasutamise tagajärjel tekkinud tervisekahjustuse eest.