Aaloe on Aafrikast pärit igihaljas taim. Rahvameditsiinis on aaloed kasutatud väga mitmesuguste haiguste puhul. Mida vanem on aaloe, seda toimeainerikkam. Arvatakse koguni, et kuni kolmeaastasi pole mõtet kasutada (eriti seespidiselt). Lehtedest pressitakse mahl välja. Seda hoitakse jahedas ja pimedas ning kasutatakse vesilahusena 1:5 1 tl kuni 1 sl 3 korda päevas igasu¬guste kopsuhaiguste korral. Maitse ja toime parandamiseks lisatakse mett ning konserveerimiseks pisut alkoholi.
Seda mahla on kasutatud seespidiselt mao- ja sooltepõletike raviks (sapi- ja maksahaigetele pole soovitav). Värsket aaloemahla pigistatakse otse põletushaavale.
Kaksteistsõrmiksoole haavandite, maokatarri ja haavandtõve puhul
Võtta 1 sl segu iga söögi alla. Rahvameditsiinis on seda segu kasutatud ka maovähi korral.
Vereloomehaiguste korral
Valada kõrvenõgeselehed üle klaasi keeva veega, jahutada, kurnata ja lisada samapalju kibuvitsamarjasiirupit ja aaloemahla ning juua 1/3 kl verevaesuse korral.
Veresoonte lupjumise, nägemishäirete, aju verevarustuse puudulikkuse ja mitmete verehaiguste korral
Saialilleõied valada üle alkoholiga, lasta seista 2 nädalat soojas kohas, siis lisada ülejäänud komponendid, loksutada ja hoida jahedas kohas. Segu võtta 2-3 korda päevas 15-20 tilka.
Aaloesalv
Aaloemahl segada meega (võrdsetes osades) salviks ja kergelt soojendada. Aitab vanade raskesti paranevate, eriti põletikuliste haavandite puhul. Pärast haavandite puhastamist määrida segu õhukese kihina peale. Põletikulised nähud vähenevad ja aitab kaasa paranemisele. Mähiseid teha ülepäeviti.
Aaloemahla liigtarvitamisest tuleb hoiduda, sest võib kutsuda esile unetust või südamekloppimist, vastunäidustatud on aaloe rasedatele, kõrgvererõhutõve ja hemorroidide korral, samuti menstruatsiooniga ja ettevaatlikud peavad olema ka maksa- ja neeruhaiged.
Aaloe pidevat tarvitamist ei soovita ma kellelegi, eelistada tuleks 10-päevaseid ravikuure väikeste vaheaegadega, kus organism puhkab.
Tähelepanu! Ravimtaimede ja mürgiste taimede vahele on tihti raske piiri tõmmata, sest paljud ravimtaimed on suuremates kogustes mürgised ja võivad seetõttu põhjustada tõsiseid tervisekahjustusi. Mürgisus võib olla põhjustatud nii taimest endast, kui ka taime saastatusest raskemetallide, tööstusjäätmete, väetiste või taimekaitsevahenditega, samuti riknemisest, kui taime on valesti kuivatatud või säilitatud. Tervisele võib halvasti mõjuda ka ravimtaime liiga suur kogus. Mitmete haiguste puhul võivad teatud ravimtaimed olla vastunäidustatud ning haiguse kulgu hoopis raskendada. Samuti võivad mõned taimed esile kutsuda allergiat. Enne ravimtaimede tarvitamist on soovitav konsulteerida arsti või apteekriga. Raskemate haiguste puhul ei ole mõistlik ravimtaimi kasutada arsti määratud ravi asendajana. Ravimtaimed ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Ravimtaimi tuleb hoida lastele kättesaamatus kohas.
Käesoleva veebilehe haldaja ei vastuta avaldatud teabe kasutamisest tingitud mistahes tagajärgede eest, sealhulgas, kuid mitte ainult, võimaliku ravimtaimede kasutamise tagajärjel tekkinud tervisekahjustuse eest.