calendulas

Iisop


Iisop on mitmeaastane, siniste või valkjate õitega ja meeldiva lõhnaga, koduaedades kasvatatav taim. Kasutatakse maitseainena, mõjub hästi seedimisele, annab isu ja tugevdab organismi. On ka viirushaiguste puhul hea. Seega sobib iisop gripihooajal toidulisandiks. Võib valmistada ka tõmmise.

Iisopitee

  • 1 tl iisopiürti
  • 1 kl keeva vett

Jahutada ja juua klaasitäis päevas lonkshaaval.

Üldtugevdav teesegu

  • 1 sl teesegu, mis sisaldab:
    • 1 osa iisopiürti ning
    • 1 osa kibuvitsamarju.
  • 1 kl keeva vett

Segada klaasis keevas vees, valada kuumalt termosesse ja juba tunni möödudes juua seda jõujooki vähemalt 1 klaas päevas. Maitse ja toime tugevdamiseks võib lisada mett.

Tähelepanu! Ravimtaimede ja mürgiste taimede vahele on tihti raske piiri tõmmata, sest paljud ravimtaimed on suuremates kogustes mürgised ja võivad seetõttu põhjustada tõsiseid tervisekahjustusi. Mürgisus võib olla põhjustatud nii taimest endast, kui ka taime saastatusest raskemetallide, tööstusjäätmete, väetiste või taimekaitsevahenditega, samuti riknemisest, kui taime on valesti kuivatatud või säilitatud. Tervisele võib halvasti mõjuda ka ravimtaime liiga suur kogus. Mitmete haiguste puhul võivad teatud ravimtaimed olla vastunäidustatud ning haiguse kulgu hoopis raskendada. Samuti võivad mõned taimed esile kutsuda allergiat. Enne ravimtaimede tarvitamist on soovitav konsulteerida arsti või apteekriga. Raskemate haiguste puhul ei ole mõistlik ravimtaimi kasutada arsti määratud ravi asendajana. Ravimtaimed ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Ravimtaimi tuleb hoida lastele kättesaamatus kohas.


Käesoleva veebilehe haldaja ei vastuta avaldatud teabe kasutamisest tingitud mistahes tagajärgede eest, sealhulgas, kuid mitte ainult, võimaliku ravimtaimede kasutamise tagajärjel tekkinud tervisekahjustuse eest.


iisop

Iisop. Autor: H. Zell, vähendatud. CC BY-SA 3.0

rek2