calendulas

Kolmisruse


Kolmisruse kasvab niisketes paikades, on üheaastane rohttaim. Kogutakse enne õitsemist ja kuivatatakse kiiresti. Kolmisruse lehed sisaldavad rohkesti karotiini ja mitmesuguseid parkaineid ning on osutunud tõhusaks laste diateesi (soodumus nahakahjustusteks ja ülitundlikkus mõne toiduaine suhtes) ravimisel.

Kolmisruse tee:

  • 1 tl kolmusruse
  • 1 kl keeva vett

Jahutada ja anda vastavalt vanusele 1 sl täis kuni 1/3 klaasi 3 korda päevas (tühja kõhuga). Lapsed ja täiskasvanud rahunevad, kui on mõne päeva joonud ravimteed. Ka soodustab kolmisrusetee uriinieritust, korrastab seedimist ning suurendab isu.

Kolmisruse vann:

  • 100-200 g kolmisruset
  • 1 pott keeva vett

Keeta kontsentraat ja kurnata vannivette. Vanni teha õhtuti enne uinumist kostusega 15- 20 minutit.

Vann allergia, kõõma ja nahakestenduse korral:

  • kolmisruse
  • kaselehed
  • männikasvud 

Kõiki võrdselt 1—2 peotäit vanni kohta. Pärast pesemist leelisevaese seebiga on soovitav selle lahusega teha vanne või loputada. On aidanud ka jalgade seenhaiguste korral.

Tähelepanu! Ravimtaimede ja mürgiste taimede vahele on tihti raske piiri tõmmata, sest paljud ravimtaimed on suuremates kogustes mürgised ja võivad seetõttu põhjustada tõsiseid tervisekahjustusi. Mürgisus võib olla põhjustatud nii taimest endast, kui ka taime saastatusest raskemetallide, tööstusjäätmete, väetiste või taimekaitsevahenditega, samuti riknemisest, kui taime on valesti kuivatatud või säilitatud. Tervisele võib halvasti mõjuda ka ravimtaime liiga suur kogus. Mitmete haiguste puhul võivad teatud ravimtaimed olla vastunäidustatud ning haiguse kulgu hoopis raskendada. Samuti võivad mõned taimed esile kutsuda allergiat. Enne ravimtaimede tarvitamist on soovitav konsulteerida arsti või apteekriga. Raskemate haiguste puhul ei ole mõistlik ravimtaimi kasutada arsti määratud ravi asendajana. Ravimtaimed ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Ravimtaimi tuleb hoida lastele kättesaamatus kohas.


Käesoleva veebilehe haldaja ei vastuta avaldatud teabe kasutamisest tingitud mistahes tagajärgede eest, sealhulgas, kuid mitte ainult, võimaliku ravimtaimede kasutamise tagajärjel tekkinud tervisekahjustuse eest.


kolmisruse

Kolmisruse. Autor: H. Zell, vähendatud. CC BY-SA 3.0

rek2