calendulas

Lina


Linaseemned on juba ammustest aegadest tuntud väärtusliku ravimina.

Linaseemnetee:

  • 1 sl linaseemneid
  • 1 kl keeva vett

Linaseemned kupatada, lasta jahtuda. Kurnata läbi marli ja juua 1 kl päevas köha, maopõletike, kroonilise kõhukinnisuse ja hemorroidide puhul. Rahvameditsiinis oli kasutusel veresoonte lupjumise vastu.

Pearingluse, kõrvade kohisemise korral:

  • 1 tl linaseemneid
  • 1 tl nurmenukuürti
  • 1 kl keeva vett

Lasta mõni minut tõmmata. Jahutada ja juua klaas päevas pearingluse, kõrvade kohisemise ja peaveresoonte haiguste korral (vanemas eas).

Vere puhastamiseks, vereseoonte tugevdamiseks:

  • 1 tl linaseemneid
  • 1 tl kõrvenõgeselehti
  • 1kl keeva vett

Lasta tõmmata, jahutada. Juua 1 kl päevas kui verd puhastavat ja veresooni avardavat ning neid elastsemaks tegevat vahendit. Rahvameditsiinis on kasutatud ka gangreeni raviks.

Linaseemnekeedist tarvitatakse ka välispidiselt. riidest kotikeses linaseemneputru panna haigele kehaosale ja katta soojalt. Valud vähenevad varsti ja haigusest haaratud piirkond paraneb (eriti kaelapiirkonna valude puhul). Asetada linaseemned mõneks tunniks vette punduma. Keeta 10 - 15 min, maha jahutada, kurnata.

Tähelepanu! Ravimtaimede ja mürgiste taimede vahele on tihti raske piiri tõmmata, sest paljud ravimtaimed on suuremates kogustes mürgised ja võivad seetõttu põhjustada tõsiseid tervisekahjustusi. Mürgisus võib olla põhjustatud nii taimest endast, kui ka taime saastatusest raskemetallide, tööstusjäätmete, väetiste või taimekaitsevahenditega, samuti riknemisest, kui taime on valesti kuivatatud või säilitatud. Tervisele võib halvasti mõjuda ka ravimtaime liiga suur kogus. Mitmete haiguste puhul võivad teatud ravimtaimed olla vastunäidustatud ning haiguse kulgu hoopis raskendada. Samuti võivad mõned taimed esile kutsuda allergiat. Enne ravimtaimede tarvitamist on soovitav konsulteerida arsti või apteekriga. Raskemate haiguste puhul ei ole mõistlik ravimtaimi kasutada arsti määratud ravi asendajana. Ravimtaimed ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Ravimtaimi tuleb hoida lastele kättesaamatus kohas.


Käesoleva veebilehe haldaja ei vastuta avaldatud teabe kasutamisest tingitud mistahes tagajärgede eest, sealhulgas, kuid mitte ainult, võimaliku ravimtaimede kasutamise tagajärjel tekkinud tervisekahjustuse eest.


lina

Lina. Autor: Rasbak, ümberkadreeritud. CC BY-SA 3.0

rek2