calendulas

Linnurohi


Harilik linnurohi kasvab sageli õuedes ja tallatud aladel. Kogutakse õitsemise ajal taime maapealseid osi. Sisaldab ühendeid, mis on põie- ja neeruhaiguste puhul head. Lahustab põies, neerudes ja sapipõies kive, korrastab ainevahetust. Vähendab veresoonte lupjumist ja kaotab suminad peas.

Linnurohutee

  • 1 tl linnurohuürti
  • 1 kl keeva vett

Jahutada ja juua lonkshaaval mitte rohkem, kui 1 klaas päevas. Liigsel tarvitamisel on täheldatud hammaste ja küünte lagunemist!

Podagra, reuma, põie- ja neeruhaiguste korral

  • 1 tl teesegu, mis sisaldab:
    • 1 osa harilikku linnurohuürti,
    • 1 osa pohlalehti ning
    • 1 osa kõrvenõgeselehti
  • 1 kl keeva vett

Lasta mõni minut tõmmata. Jahutada ja juua lonkshaaval klaasitäis päevas, 10 päevaste ravikuuridena, mõnepäevaste vaheaegadega vähemalt kolme ravikuuri jooksul.

Tähelepanu! Ravimtaimede ja mürgiste taimede vahele on tihti raske piiri tõmmata, sest paljud ravimtaimed on suuremates kogustes mürgised ja võivad seetõttu põhjustada tõsiseid tervisekahjustusi. Mürgisus võib olla põhjustatud nii taimest endast, kui ka taime saastatusest raskemetallide, tööstusjäätmete, väetiste või taimekaitsevahenditega, samuti riknemisest, kui taime on valesti kuivatatud või säilitatud. Tervisele võib halvasti mõjuda ka ravimtaime liiga suur kogus. Mitmete haiguste puhul võivad teatud ravimtaimed olla vastunäidustatud ning haiguse kulgu hoopis raskendada. Samuti võivad mõned taimed esile kutsuda allergiat. Enne ravimtaimede tarvitamist on soovitav konsulteerida arsti või apteekriga. Raskemate haiguste puhul ei ole mõistlik ravimtaimi kasutada arsti määratud ravi asendajana. Ravimtaimed ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Ravimtaimi tuleb hoida lastele kättesaamatus kohas.


Käesoleva veebilehe haldaja ei vastuta avaldatud teabe kasutamisest tingitud mistahes tagajärgede eest, sealhulgas, kuid mitte ainult, võimaliku ravimtaimede kasutamise tagajärjel tekkinud tervisekahjustuse eest.


linnurohi

Linnurohi. Autor: Christian Fischer, vähendatud. CC BY-SA 3.0

rek2