Roomav madar on tavaline umbrohi meetripikkuste roomavate pudrumännataoliste leherosettidega ja hästi karvaste, käredate vartega, mis haakuvad teiste taimede ja riiete külge. Paremat palet näitab ta aga närvihaiguste, hüsteeria, epilepsia ja muude selliste haiguste ravimisel.
Madaratee:
Lasta mõni minut tõmmata, jahutada ning juua pikema ajajooksul 1 kl päevas.
Unerohuks
Lasta 5 min tõmmata, jahutada ja juua 1/2 kl igal õhtul. Annab rahuliku une (eriti lastel, kes rahutult magavad). Ka on aidanud voodimärgamisest lahti saada.
Põrna- , maksa-, neeru- ja põiepõletike korral
Jahutada ja juua 1 kl päevas. Rahvameditsiinis on vanasti sama teega kuristatud keele- ja kurguvähi korral.
Söögi- ja hingekõripõletike korral
Lasta mõni minut tõmmata ja jahutada ning juua 1 kl päevas söögi- ja hingekõripõletike korral. Ka kuristamiseks kilpnäärmehaiguste puhul.
Tähelepanu! Ravimtaimede ja mürgiste taimede vahele on tihti raske piiri tõmmata, sest paljud ravimtaimed on suuremates kogustes mürgised ja võivad seetõttu põhjustada tõsiseid tervisekahjustusi. Mürgisus võib olla põhjustatud nii taimest endast, kui ka taime saastatusest raskemetallide, tööstusjäätmete, väetiste või taimekaitsevahenditega, samuti riknemisest, kui taime on valesti kuivatatud või säilitatud. Tervisele võib halvasti mõjuda ka ravimtaime liiga suur kogus. Mitmete haiguste puhul võivad teatud ravimtaimed olla vastunäidustatud ning haiguse kulgu hoopis raskendada. Samuti võivad mõned taimed esile kutsuda allergiat. Enne ravimtaimede tarvitamist on soovitav konsulteerida arsti või apteekriga. Raskemate haiguste puhul ei ole mõistlik ravimtaimi kasutada arsti määratud ravi asendajana. Ravimtaimed ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Ravimtaimi tuleb hoida lastele kättesaamatus kohas.
Käesoleva veebilehe haldaja ei vastuta avaldatud teabe kasutamisest tingitud mistahes tagajärgede eest, sealhulgas, kuid mitte ainult, võimaliku ravimtaimede kasutamise tagajärjel tekkinud tervisekahjustuse eest.