Vanemas eas on sageli raskusi liikumisega. Jalad lihtsalt on haiged: esineb kukekannust ja valu peamiselt labajala piirkonnas. Võiks proovida üht kõigile kättesaadavat loodusravi võtet.
Lahustage sinisavi soojas vees körditaoliseks massiks ja leotage selles jalgu 10-15 minutit. Loputage seejärel jalad puhta veega ja kuivatage. Hea oleks ka rasvakreemiga jalad sisse võida. Pange villased sokid jalga ja heitke puhkama. Asetage padi jalge alla, et need oleksid kehast pisut kõrgemal. Tehke seda vähemalt 10 õhtut. Sinisavil on põletikuvastane toime, see teeb ka naha pehmemaks, parandab vereringet ja vaevused peaksid vähenema.
Ebameeldivad on kukla ja kaela piirkonnas esinevad valud, mis ägenevad vähemagi külmetuse korral. Üks kodune ja lihtne kättesaadav ravim on siin meile igaühele tuntud liiv, mida enne kasutamist tuleb pesta. Pange eelnevalt kuumutatud liiv (nii kuum kui välja kannatate) tihedast riidest kotikesse ja asetage kaela piirkonda. Heitke pikali ja proovige uinuda. Ärgates peaksid valud olema kadunud, saate jälle pead normaalselt liigutada. Kui mitte, siis korrake seda protseduuri.
Üks 21. sajandi häda, mis peaaegu kõiki meid puudutab, on stress. Ärritume kiiresti, kannatame mitmesuguste sellega kaasnevate vaevuste all. Tänapäeval on arstiteadus võtnud kasutusele sadu rahustavaid ravimeid, kuid tulemused pole kahjuks lõplikult positiivsed. Paljud kroonilised haiged tarvitavad neid kemikaale pidevalt, mille tagajärjel tekivad muud terviserikked maksas, südames ja sageli ka mäluhäired.
Mida võiks siis närvipinge maandamiseks looduslike ravimite varaaidast kasutada? Kõigepealt tuleks sõna otseses mõttes hinge ravida, seejärel juba ihu. Püüdkem päeva hea tujuga alustada. Peske end kindlasti külma veega, see annab reipust ja korrastab elulisi talitlust. Jätke asjatu muretsemine, küllap kõik laabub, nagu vaja. Toituge vastavalt võimalustele, tarvitage rohkem juur- ja puuvilju ning putrusid. Ärge suitsetage, ka alkohol ei rahusta teid. Liikuge, nii palju kui võimalik, värskes õhus. Eriti õhtul enne magamaheitmist on soovitav jalutuskäik ja toa tuulutamine.
Tähelepanu! Ravimtaimede ja mürgiste taimede vahele on tihti raske piiri tõmmata, sest paljud ravimtaimed on suuremates kogustes mürgised ja võivad seetõttu põhjustada tõsiseid tervisekahjustusi. Mürgisus võib olla põhjustatud nii taimest endast, kui ka taime saastatusest raskemetallide, tööstusjäätmete, väetiste või taimekaitsevahenditega, samuti riknemisest, kui taime on valesti kuivatatud või säilitatud. Tervisele võib halvasti mõjuda ka ravimtaime liiga suur kogus. Mitmete haiguste puhul võivad teatud ravimtaimed olla vastunäidustatud ning haiguse kulgu hoopis raskendada. Samuti võivad mõned taimed esile kutsuda allergiat. Enne ravimtaimede tarvitamist on soovitav konsulteerida arsti või apteekriga. Raskemate haiguste puhul ei ole mõistlik ravimtaimi kasutada arsti määratud ravi asendajana. Ravimtaimed ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Ravimtaimi tuleb hoida lastele kättesaamatus kohas.
Käesoleva veebilehe haldaja ei vastuta avaldatud teabe kasutamisest tingitud mistahes tagajärgede eest, sealhulgas, kuid mitte ainult, võimaliku ravimtaimede kasutamise tagajärjel tekkinud tervisekahjustuse eest.