calendulas

Paakspuu


Koori kogutakse varakevadel, kuivatatakse. Värsket koort ei tohi seespidiselt tarvitada - ajab oksele. Eelnevalt kuumutades või mõni kuu seistes sobib aga edukalt kasutada kõhukinnisuse korral:

  • 1 sl läbikuumutatud paakspuu koort
  • 1 kl keeva vett

Lasta mõni tund seista, juua lonkshaaval 1-2 kl päevas. Abi on saadud maksa- ja sapihädade korral. Välispidiselt on aidanud mitmesuguste nahahaiguste, eriti kärntõve, peakõõma ja sügeliste korral.

Tähelepanu! Ravimtaimede ja mürgiste taimede vahele on tihti raske piiri tõmmata, sest paljud ravimtaimed on suuremates kogustes mürgised ja võivad seetõttu põhjustada tõsiseid tervisekahjustusi. Mürgisus võib olla põhjustatud nii taimest endast, kui ka taime saastatusest raskemetallide, tööstusjäätmete, väetiste või taimekaitsevahenditega, samuti riknemisest, kui taime on valesti kuivatatud või säilitatud. Tervisele võib halvasti mõjuda ka ravimtaime liiga suur kogus. Mitmete haiguste puhul võivad teatud ravimtaimed olla vastunäidustatud ning haiguse kulgu hoopis raskendada. Samuti võivad mõned taimed esile kutsuda allergiat. Enne ravimtaimede tarvitamist on soovitav konsulteerida arsti või apteekriga. Raskemate haiguste puhul ei ole mõistlik ravimtaimi kasutada arsti määratud ravi asendajana. Ravimtaimed ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Ravimtaimi tuleb hoida lastele kättesaamatus kohas.


Teenusepakkuja ei vastuta käesoleval leheküljel toodud teabe kasutamisest tingitud mistahes tagajärgede eest, sealhulgas, kuid mitte ainult, võimaliku ravimtaimede kasutamise tagajärjel tekkinud tervisekahjustuse eest.