Kõiki ravimtaimi kogutakse puhtast loodusest säästlikult, et ka järgmisel aastal midagi korjata oleks. Kindlasti tuleks vältida ravimtaimede korjamist vahetult suurte maanteede äärest. Korjatakse kindlasti ilusa ilmaga, soovitavalt keskpäeval õitsemise algul ja ainult terveid, kahjurite poolt kahjustamata osiseid. Ürte on soovitav lõigata kääride või noaga, mitte murdes, et vältida liigset taime kahjustamist.
Kogutud ravimtaimed tuleb kiiresti kuivatada, et nende värv ja üldse välimus ning toimeainete hulk ei häviks. Tänapäeval on taimede kuivatamiseks olemas ka spetsiaalsed toidu- ja taimekuivatid.
Droogi on kõige parem säilitada tumedates klaaspurkides või ka selleks valmistatud hoiukohtades, mitte aga sünteetilisest materjalist pakendites või kilekottides.
Põhitõdesid leiate igast ravimtaimede raamatust.
Tähelepanu! Ravimtaimede ja mürgiste taimede vahele on tihti raske piiri tõmmata, sest paljud ravimtaimed on suuremates kogustes mürgised ja võivad seetõttu põhjustada tõsiseid tervisekahjustusi. Mürgisus võib olla põhjustatud nii taimest endast, kui ka taime saastatusest raskemetallide, tööstusjäätmete, väetiste või taimekaitsevahenditega, samuti riknemisest, kui taime on valesti kuivatatud või säilitatud. Tervisele võib halvasti mõjuda ka ravimtaime liiga suur kogus. Mitmete haiguste puhul võivad teatud ravimtaimed olla vastunäidustatud ning haiguse kulgu hoopis raskendada. Samuti võivad mõned taimed esile kutsuda allergiat. Enne ravimtaimede tarvitamist on soovitav konsulteerida arsti või apteekriga. Raskemate haiguste puhul ei ole mõistlik ravimtaimi kasutada arsti määratud ravi asendajana. Ravimtaimed ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Ravimtaimi tuleb hoida lastele kättesaamatus kohas.
Käesoleva veebilehe haldaja ei vastuta avaldatud teabe kasutamisest tingitud mistahes tagajärgede eest, sealhulgas, kuid mitte ainult, võimaliku ravimtaimede kasutamise tagajärjel tekkinud tervisekahjustuse eest.