calendulas

Vähk


Olen inimestelt saanud järelepärimisi, kas looduslike vahenditega saab ära hoida ka onkoloogilisi haigusi. Vastan meeleldi, niipalju kui tean, sest usun, et see valulik küsimus huvitab meid kõiki.

Statistiliste andmete põhjal pole onkoloogiliste haiguste hulk meil olulist vähenemist näidanud — vastupidi, see on mõnes osas isegi suurenenud. Teadaolevatel andmetel haigestub Hiinas, maailma kõige rahvarikkamas riigis vähktõppe hulga vähem inimesi kui meil. Kohe tekib küsimus, mis on selle põhjus — kas kliima või toitumine? Söövad ju hiinlased hulga rohkem riisi ja kaunvilju kui eurooplased. Samuti kasutatakse seal palju muid taimseid saadusi, nende hulgas rohkem küüslauku, mida on peetud vähktõve tekke oluliseks ennetajaks.

Kliimatingimused meil vaevalt seda haigust suurendavad, kui kõrvale jätta tööstusrajoonid, kus õhu saastatus on suurem. Kõige tõenäolisemad vähktõve tekitajad on meie ebaõige toitumine ja ebaterved eluviisid ning keemiliste ravimite liigne tarvitamine.

Tervise juures olles ei mõtle me enamasti haigustele, veel vähem surmale. Aga mul kui vanal apteekril, kes eluaeg oma haigete muresid kuulnud ja näinud, on siiski tahtmine jagada teile mõningaid sõbralikke soovitusi.

Kasutage kevadet sisukalt. Heinamaadel tärkab karulauk. See taim on kogu ulatuses väärtuslik tervise allikas. Söögem karulauku toidu kõrvale igasugusel kujul, seeläbi hävib nii mõnigi haigusetekitaja. Aias kasvavat küüslauku ja sibulat ei maksa unustada.

Koduaias võiks igaühel olla peenrake saialillele, mille õitest saate väärtusliku ravimtee. See on hea sapinõristi ja soodustab seedimist. Kui seedeorganid on korras, oleme terved. Saialilleteed võiks juua 10 päevaste ravikuuridena, lonkshaaval 1 klaas päevas, mitte pidevalt. Ka naistepuna- ja koirohuteed soovitab rahvameditsiin vähi profülaktikaks.
Maikuus kutsun kõiki üles sööma mõnelegi tüütut võilille. See on tervise üks allikaid.

Mulle, on aastate jooksul kogunenud üht-teist tallele, ka selles osas, mis puudutab onkoloogiliste haiguste profülaktikat kui ka järelravi. Kui tunnete näiteks vaevusi maos, tuleks end lasta kontrollida ja kui on tegemist alahappesusega, pole asjad korras. Soovitan sel juhul juua 10 päeva saialilleteed:

  • 1 spl saialille õisi
  • 1 kl keeva vett

Laske 10 minutit tõmmata ja jooge 1/3 klaasi iga söögikorra alla. Sageli on abi kohene. Kui mitte, siis tuleks suunduda edasistele uuringutele.

Onkoloogilistele haigetele on pärast operatiivravi aidanud ka kuuajane loodusravikuur:

1. Jooge 10 päeva minu poolt välja töötatud raviteed nimega "Elutee".

2. Teine 10 päeva "Onkoloogilist teed" koostisega:

  • üheksavägise õied,
  • vereurmarohi,
  • naistepuna,
  • koirohi ja
  • saialilleõied.

Kõiki võrdsetes kogustes. Seguna 1 tl klaasile keevale veele, jahutada ja juua 1/4 klaasi 2 korda päevas enne sööki.

3. Viimased 10 päeva jooge jälle "Eluteed".

Ravikuur on seega 30 päeva. Minu kogemustel on haigetel sellest kasu olnud.

Tähelepanu! Ravimtaimede ja mürgiste taimede vahele on tihti raske piiri tõmmata, sest paljud ravimtaimed on suuremates kogustes mürgised ja võivad seetõttu põhjustada tõsiseid tervisekahjustusi. Mürgisus võib olla põhjustatud nii taimest endast, kui ka taime saastatusest raskemetallide, tööstusjäätmete, väetiste või taimekaitsevahenditega, samuti riknemisest, kui taime on valesti kuivatatud või säilitatud. Tervisele võib halvasti mõjuda ka ravimtaime liiga suur kogus. Mitmete haiguste puhul võivad teatud ravimtaimed olla vastunäidustatud ning haiguse kulgu hoopis raskendada. Samuti võivad mõned taimed esile kutsuda allergiat. Enne ravimtaimede tarvitamist on soovitav konsulteerida arsti või apteekriga. Raskemate haiguste puhul ei ole mõistlik ravimtaimi kasutada arsti määratud ravi asendajana. Ravimtaimed ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Ravimtaimi tuleb hoida lastele kättesaamatus kohas.


Käesoleva veebilehe haldaja ei vastuta avaldatud teabe kasutamisest tingitud mistahes tagajärgede eest, sealhulgas, kuid mitte ainult, võimaliku ravimtaimede kasutamise tagajärjel tekkinud tervisekahjustuse eest.