calendulas

"Elutee" retsept


Ühe ravimtee olen ristinud "Eluteeks". Olin aastakümneid otsinud universaalset taimset teed, mis oleks kõige sobivam, kui haigustest on haaratud pea kogu organism ja järjest süvenevad kaashädad. Kui sapieritus on puudulik, häirub kogu seedetegevus. Kaasnevad ka muud hädad: oleme rahutud, unetud ja neuroosinähud aina suurenevad. Südame piirkonnas esinevad valulikud torked, kannatame hirmutunde all. On ära söödud suur kogus rahusteid, uinuteid, aga olukord aina halveneb. Isegi psühhiaatriga on konsulteeritud. Selliseid veel mitte raugaeas inimesi olen palju kohanud ja nendega vestelnud. Elu on näidanud, et ükski keemiline ravim siin ei aita. Tulemused on üürikesed või isegi soovitavale vastupidised. Mida ette võtta? Kas kõik on läbi? Ei, tagasi looduslike ravimite juurde! Olles järjekindel ja sisendades usku tervenemisse, saame sellest kriisist üle ja võime jälle nautida terve inimese hüvesid.

"Elutee" koostis on järgmine:

Võtta kõiki komponente võrdsetes kogustes peenendatud kujul, panna 1 teelusikatäis segu klaasi keeva vee kohta, lasta 5 minutit tõmmata. Jahutada, kurnata ja juua 2 korda päevas 1/4 klaasitäit tühja kõhuga. Ravikuur kestab 10 päeva, siis 10 päeva vahet pidada ja teha niiviisi 3 kuuri.

"Elutee" valmistamisel on eriti oluline, et kõik komponendid oleksid kvaliteetsed, seega õigel ajal puhtast loodusest korjatud, nõuetekohaselt kuivatatud, peenestatud ja korralikult segatud. Kui taimne materjal on juhuslikku laadi ning tee pole valmistatud hoole ja armastusega, ei ole ka erilisi tulemusi loota. Seega on oluline olla loodusega sina peal ja siiralt paranemist uskuda. Viimastel aastatel on mul eriline rõõm olnud nendest patsientidest, kes on tervena tulnud tänama. Õnneks on neid küllaltki palju. Kord tuli üks naerusuine daam ja kirjutas mu külalisraamatusse järgmist: "Tarvitasin eluteed ja esimese 10 päevase ravikuuri järel kadus mu rinnast tsüst, mida taheti eemaldada kirurgilisel teel. Raviarsti arvamus oli, et mingil juhul see ära ei kao. Seda suurem oli arsti üllatus, kui tsüst oli täielikult kadunud ilma lõikuseta. Olen väga õnnelik ja tänulik!" Need hetked on minu töös hindamatud ja tahaksin loota, et meie rahva tervis tänu loodusandidele paraneb.

Tähelepanu! Ravimtaimede ja mürgiste taimede vahele on tihti raske piiri tõmmata, sest paljud ravimtaimed on suuremates kogustes mürgised ja võivad seetõttu põhjustada tõsiseid tervisekahjustusi. Mürgisus võib olla põhjustatud nii taimest endast, kui ka taime saastatusest raskemetallide, tööstusjäätmete, väetiste või taimekaitsevahenditega, samuti riknemisest, kui taime on valesti kuivatatud või säilitatud. Tervisele võib halvasti mõjuda ka ravimtaime liiga suur kogus. Mitmete haiguste puhul võivad teatud ravimtaimed olla vastunäidustatud ning haiguse kulgu hoopis raskendada. Samuti võivad mõned taimed esile kutsuda allergiat. Enne ravimtaimede tarvitamist on soovitav konsulteerida arsti või apteekriga. Raskemate haiguste puhul ei ole mõistlik ravimtaimi kasutada arsti määratud ravi asendajana. Ravimtaimed ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Ravimtaimi tuleb hoida lastele kättesaamatus kohas.


Käesoleva veebilehe haldaja ei vastuta avaldatud teabe kasutamisest tingitud mistahes tagajärgede eest, sealhulgas, kuid mitte ainult, võimaliku ravimtaimede kasutamise tagajärjel tekkinud tervisekahjustuse eest.