calendulas

Haavandid


Vanemas eas kannatavad inimesed tihti jalgade haavandite all, mis sageli väga raskesti paranevad, on valulised ja ebameeldivad.

Vaevalise paranemise põhjusi on mitu, kõige sagedamini vereringehäired, misjuhul väline ravi üksi ei aita. Salvitamine ning kompressitamine ainult halvendab olukorda.

Mida siis ette võtta? Minu kogemustel on mõnigi hädaline paranenud. Esmane on, et haiguskolded saaks õhku, päikest, rahu ja puhtust. Mida vähem päeval jalga seome, seda paremini see paraneb. Mehaanilise vigastuse vältimiseks asetage puuvillaste sokkide või sukkade alla ühekordne side, sellest piisab.

Ööseks aga kasutage meile kõigile tuntud saialille värskeid õisi. Need tuleb katki tampida, panna õhukese kihina ühekordse marlisideme vahele ja asetada haavandile. Tehke niiviisi vähemalt 10 päeva järjest ja vajaduse korral korrake kuuri pärast väikest vaheaega.

Öösel hoidke jalad kõrgemal, et verevarustus paraneks. Ka päeval ei tule liigne jalgade koormamine paranemisele kasuks.

Väga oluline on veel ravimteede kasutamine, mis paranemist oluliselt soodustab. Abi on saadud järgmisest teesegust:

Pange see teesegu termosesse, valage peale keev vesi vahekorras 10:1 ja laske üks öö seista. Jooge lonkshaaval 1—2 klaasi päevas ilma suhkruta. Juua 10 päeva, siis niisama palju vahet pidada ja vajadusel teekuuri korrata.

Klaas nõgeseteed annab samuti jõudu ja tervist ning soodustab vere hüübimist. Vanemas eas ei soovita sellega aga liialdada. Ei maksa unustada ka aaloed, sibulat ja küüslauku.

 

Tähelepanu! Ravimtaimede ja mürgiste taimede vahele on tihti raske piiri tõmmata, sest paljud ravimtaimed on suuremates kogustes mürgised ja võivad seetõttu põhjustada tõsiseid tervisekahjustusi. Mürgisus võib olla põhjustatud nii taimest endast, kui ka taime saastatusest raskemetallide, tööstusjäätmete, väetiste või taimekaitsevahenditega, samuti riknemisest, kui taime on valesti kuivatatud või säilitatud. Tervisele võib halvasti mõjuda ka ravimtaime liiga suur kogus. Mitmete haiguste puhul võivad teatud ravimtaimed olla vastunäidustatud ning haiguse kulgu hoopis raskendada. Samuti võivad mõned taimed esile kutsuda allergiat. Enne ravimtaimede tarvitamist on soovitav konsulteerida arsti või apteekriga. Raskemate haiguste puhul ei ole mõistlik ravimtaimi kasutada arsti määratud ravi asendajana. Ravimtaimed ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Ravimtaimi tuleb hoida lastele kättesaamatus kohas.


Käesoleva veebilehe haldaja ei vastuta avaldatud teabe kasutamisest tingitud mistahes tagajärgede eest, sealhulgas, kuid mitte ainult, võimaliku ravimtaimede kasutamise tagajärjel tekkinud tervisekahjustuse eest.