calendulas

Soomussammaspool ehk psoriaas


Kord helistati mulle psoriaasiliidust ja öeldi, et liidu liikmed on huvitatud hüva nõu saamisest loodusravi liinis.

Kõigepealt on kergendust ja mõnel juhul ka abi saadud vereurmarohusalvist. Selleks võetakse:
1 osa värskeid vereurmarohulehti koos õitega, tambitakse puulusika või nuiaga katki, lisatakse 9 osa searasva ja lastakse veevannil 15 minutit segades tõmmata. Jäetakse üheks ööpäevaks seisma, siis asetatakse uuesti veevannile, kuumutatakse korraks ja kurnatakse väikestesse purkidesse ning hoitakse jahedas kohas. Selle salvi õhukese kihiga määritakse haiguskoldeid igal õhtul, olles neid eelnevalt puhastanud saialilletinktuuriga.

Juua võib ka järgmisi taimeteesegusid:

Kõiki võrdses koguses seguna 1 teelusikatäis klaasi keeva vee kohta. Juua lonkshaaval 1 klaas päevas 10 päeva jooksul. On täheldatud enesetunde paranemist.

Need, kellel haiguskolded on juuste piirkonnas, võiksid proovida pärast juuste pesemist loputada pead järgmise loodusliku teeseguga:

Seguna 1 sl täis liitri vee kohta. Ajada keema, jahutada ja loputada pead, pärast siduda juuksed rätikuga kinni. Korrata iga kord pärast pea pesemist. Minu kogemustel on sellest abi saadud.

Tähelepanu! Ravimtaimede ja mürgiste taimede vahele on tihti raske piiri tõmmata, sest paljud ravimtaimed on suuremates kogustes mürgised ja võivad seetõttu põhjustada tõsiseid tervisekahjustusi. Mürgisus võib olla põhjustatud nii taimest endast, kui ka taime saastatusest raskemetallide, tööstusjäätmete, väetiste või taimekaitsevahenditega, samuti riknemisest, kui taime on valesti kuivatatud või säilitatud. Tervisele võib halvasti mõjuda ka ravimtaime liiga suur kogus. Mitmete haiguste puhul võivad teatud ravimtaimed olla vastunäidustatud ning haiguse kulgu hoopis raskendada. Samuti võivad mõned taimed esile kutsuda allergiat. Enne ravimtaimede tarvitamist on soovitav konsulteerida arsti või apteekriga. Raskemate haiguste puhul ei ole mõistlik ravimtaimi kasutada arsti määratud ravi asendajana. Ravimtaimed ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Ravimtaimi tuleb hoida lastele kättesaamatus kohas.


Käesoleva veebilehe haldaja ei vastuta avaldatud teabe kasutamisest tingitud mistahes tagajärgede eest, sealhulgas, kuid mitte ainult, võimaliku ravimtaimede kasutamise tagajärjel tekkinud tervisekahjustuse eest.