calendulas

Külmetushaigused


Meie heitlikud ilmad on konkreetne põhjus külmetushaigustele. Milles siis haigusnähud avalduvad? Sageli tekivad häired hingamisteedes - köha, nohu, enesetunde halvenemine, kerge palavik, lihaste valulikkus, peavalu ja muudki kõrvalekalded normaalsest olekust. Kõik sellised ebameeldivad nähud panevad meid muretsema ja abi otsima.

Kui teil kodus on pärnaõisi, siis valmistage nendest kohe tee, mida jooge kuumalt, lisades (kui on) mett või siirupeid (vaarika või mustsõstraga). Lõik sidrunitki pole kurjast, see teeb teid reipamaks. Kuumad jalavannid sinepiga sobivad suurepäraselt. Pärast neid protseduure heitke kiiresti voodisse.

Kui nohu ja aevastamine on teid rünnanud, asetage näole kummeli- ja saialilleõitest valmistatud kontsentreeritud kuum mask, mis sageli lühikese aja järel tulemusi annab, nõnda et hommikul ärgates võite olla jälle terve. Kui tervis pole veel lõplikult taastunud, tuleb eespool mainitud protseduure korrata. Haiguse pikema kulu korral on minu kogemustel sobiv kasutada ka pohlalehtede ja maasikalehtede ning -õite seguteed. Tassike teed korrastab teie diureesi, mis haiguse ajal on väga oluline, aitab haiguse jääknähte eemaldada.

Kui hingamishäired ja nendega kaasnev köha ei taha kiiresti kaduda, siis ärge unustage inhalatsiooni eukalüptiõliga või männikasvudega. Sageli toob kasu ka mee ja taruvaigu veeauru sissehingamine. Samuti kiirendavad paranemist sinepiplaastrid või sinepimähised rindkerele. Vitamiinirikkad teed kibuvitsamarjadest, pihlakamarjadest või mustast sõstrast toovad teie nõrgenenud tervisele ainult kasu. Halvemal juhul, kui need kodused tervenduskuurid ei peaks veel aitama, tuleb kindlasti pöörduda arsti poole.

Tähelepanu! Ravimtaimede ja mürgiste taimede vahele on tihti raske piiri tõmmata, sest paljud ravimtaimed on suuremates kogustes mürgised ja võivad seetõttu põhjustada tõsiseid tervisekahjustusi. Mürgisus võib olla põhjustatud nii taimest endast, kui ka taime saastatusest raskemetallide, tööstusjäätmete, väetiste või taimekaitsevahenditega, samuti riknemisest, kui taime on valesti kuivatatud või säilitatud. Tervisele võib halvasti mõjuda ka ravimtaime liiga suur kogus. Mitmete haiguste puhul võivad teatud ravimtaimed olla vastunäidustatud ning haiguse kulgu hoopis raskendada. Samuti võivad mõned taimed esile kutsuda allergiat. Enne ravimtaimede tarvitamist on soovitav konsulteerida arsti või apteekriga. Raskemate haiguste puhul ei ole mõistlik ravimtaimi kasutada arsti määratud ravi asendajana. Ravimtaimed ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Ravimtaimi tuleb hoida lastele kättesaamatus kohas.


Käesoleva veebilehe haldaja ei vastuta avaldatud teabe kasutamisest tingitud mistahes tagajärgede eest, sealhulgas, kuid mitte ainult, võimaliku ravimtaimede kasutamise tagajärjel tekkinud tervisekahjustuse eest.