calendulas

Astma


Astma on meie kliimas kahjuks üsna sage ning väga vaevuslik hingamisteede haigus, mille ravimine medikamentoossete vahenditega võib osutuda üsna kulukaks. Oma kogemustele toetudes pakun järgmisi nõuandeid.

Vähetuntud taim, millest astma puhul võib abi saada, on mets-kassinaeris. See kasvab kuivadel kohtadel kuni 1 meetri kõrguseks. Õied on tal helepunased, tumedate triipudega, meenutades aedades kasvatatavat rõngaslille. Õitseb juulis- augustis, õisi korjatakse päikesepaistelise ilmaga. Nendest valmistatud teed võiks juua soojalt 1/2 klaasi pärast iga söögikorda.

Veel edukamad on olnud tulemused koos üheksavägise õitega, mõlemaid võtta tee jaoks võrdsetes kogustes. Astmaatikutele võib veel soovitada aaloed, sookailu, paiselehe-, nurmenuku-, pune- ja raudrohuteed. Paljudele selle haiguse all kannatajatele mõjub kõrgendavalt inhalatsioon taruvaiguga, männikasvudega, kasepungadega. Aga ravi toime on tõepoolest väga individuaalne, igaüks peab selle ise ettevaatlikult välja selgitama. Loodusravi tasub ka astma puhul rakendada, paljud on sellest abi saanud.

Tähelepanu! Ravimtaimede ja mürgiste taimede vahele on tihti raske piiri tõmmata, sest paljud ravimtaimed on suuremates kogustes mürgised ja võivad seetõttu põhjustada tõsiseid tervisekahjustusi. Mürgisus võib olla põhjustatud nii taimest endast, kui ka taime saastatusest raskemetallide, tööstusjäätmete, väetiste või taimekaitsevahenditega, samuti riknemisest, kui taime on valesti kuivatatud või säilitatud. Tervisele võib halvasti mõjuda ka ravimtaime liiga suur kogus. Mitmete haiguste puhul võivad teatud ravimtaimed olla vastunäidustatud ning haiguse kulgu hoopis raskendada. Samuti võivad mõned taimed esile kutsuda allergiat. Enne ravimtaimede tarvitamist on soovitav konsulteerida arsti või apteekriga. Raskemate haiguste puhul ei ole mõistlik ravimtaimi kasutada arsti määratud ravi asendajana. Ravimtaimed ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Ravimtaimi tuleb hoida lastele kättesaamatus kohas.


Käesoleva veebilehe haldaja ei vastuta avaldatud teabe kasutamisest tingitud mistahes tagajärgede eest, sealhulgas, kuid mitte ainult, võimaliku ravimtaimede kasutamise tagajärjel tekkinud tervisekahjustuse eest.