calendulas

Gripp


Meie esivanemad kasutasid gripi vastu rohelist ja mugulsibulat, küüslauku, karulauku, mädarõigast, köömneid, kadakamarju, tilli, sellerit ja palju muud. Toodi tuppa kadaka- ja männioksi, nendest tehti ka keeva veega inhalatsiooni. Samuti põletati oksi nakkuskolletes. Kui hingamisteede haigestumisega kaasnesid köha ja nohu, võeti tarvitusele paiselehetee, mida joodi kuumalt pärast sööki. Maitse ja ka toime parandamiseks lisati veel mett. Kui köha oli eriti kinnine, lisati noaotsaga söögisoodat. Palaviku puhul pani kuum kibuvitsamarjadega pärnaõietee higistama ja enesetunne paranes peatselt. Ilma arsti korralduseta ei tohiks iseseisvalt kasutada antibiootikume, sest elu on näidanud, et kasu asemel saame sel juhul ainult kahju.

Mitmeid haigusi raviv toime on järgmisel teesegul:

Kõiki komponente peenestada võrdsetes kogustes ja segada. Võtta sellist teesegu 1 teelusikatäis klaasi keeva vee kohta, lasta kaane all 1 tund seista, kurnata ja juua tühja kõhu peale 1/4 klaasi 2 korda päevas 10 päeva jooksul. Tee tugevdab kogu organismi, reguleerib ainevahetust ning rahustab. Seda on hea juua ka gripi profülaktikaks. Kutsun seda teed ka "Eluteeks".

Tähelepanu! Ravimtaimede ja mürgiste taimede vahele on tihti raske piiri tõmmata, sest paljud ravimtaimed on suuremates kogustes mürgised ja võivad seetõttu põhjustada tõsiseid tervisekahjustusi. Mürgisus võib olla põhjustatud nii taimest endast, kui ka taime saastatusest raskemetallide, tööstusjäätmete, väetiste või taimekaitsevahenditega, samuti riknemisest, kui taime on valesti kuivatatud või säilitatud. Tervisele võib halvasti mõjuda ka ravimtaime liiga suur kogus. Mitmete haiguste puhul võivad teatud ravimtaimed olla vastunäidustatud ning haiguse kulgu hoopis raskendada. Samuti võivad mõned taimed esile kutsuda allergiat. Enne ravimtaimede tarvitamist on soovitav konsulteerida arsti või apteekriga. Raskemate haiguste puhul ei ole mõistlik ravimtaimi kasutada arsti määratud ravi asendajana. Ravimtaimed ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Ravimtaimi tuleb hoida lastele kättesaamatus kohas.


Käesoleva veebilehe haldaja ei vastuta avaldatud teabe kasutamisest tingitud mistahes tagajärgede eest, sealhulgas, kuid mitte ainult, võimaliku ravimtaimede kasutamise tagajärjel tekkinud tervisekahjustuse eest.